Sempozyum Hakkında

Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından 03.02.2023 tarihinde Toros Üniversitesi Ulusal Kahve Sempozyumu düzenlenecektir.

Tropikal iklimlerde ve dağlık platolarda yetişebilmesine karşın, kahve dünyanın her yerinde tüketimi en yaygın olan içeceklerden biridir. İlk olarak Etiyopya’da bulunan kahve çekirdeklerinin su ile fermente edilmesiyle ortaya çıkan kahvenin uyarıcı etkisi de çok eski zamanlardan beri bilinmektedir. Alanında bir ilk olan sempozyum, kahvenin dünyada ve Türk gastronomi kültüründeki yerini bilimsel düzeyde irdelemek açısından önem taşımaktadır.

Toros Üniversitesi Ulusal Kahve Sempozyumuna ilişkin önemli tarihler ve sempozyum konuları aşağıda verilmiştir. Sempozyumumuza katılımınızdan mutluluk duyacağımızı bildirir, her açıdan verimli bir sempozyum olmasını dileriz.

Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Bahar TANER

Ne Zaman

Sempozyum Tarihi

Şubat 03, 2023, Cuma

Zooma giriş için yukarıdaki zoom linkine tıklayabilir veya ( Zoom Id: 732 630 1092 , Parola: USK2023) bu bilgileri kullanarak giriş yapabilirsiniz.

**İşaret dili ile sunumların yapılacağı ekrandan Sempozyumu takip edebilmek için sunucunun bulunduğu ekranı sabitlemeniz gerekmektedir.

Ulusal Kahve Sempozyumu

Toros Üniversitesi

Şubat 03, 2023, Cuma

Sempozyum Tarihi
# Etkinlikler Tarih
1 Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi 31 Ocak 2023 Salı
2 Sempozyum Programının İlan Tarihi 1 Şubat 2023 Çarşamba
3 Sempozyum Tarihi 3 Şubat 2023 Cuma
4 Tam Metin Son Gönderim Tarihi 3 Mart 2023 Cuma

*** Sempozyuma katılım ücretsizdir.